Okazuje się, że coraz więcej kobiet decyduje się na operacje plastyczne, mające na celu powiększenie biustu. Niekoniecznie są to osoby ze świata modelingu czy sławne celebrytki. Wzrost świadomości związanej z własnym wyglądem zewnętrznym, sprawił, że kobiety chcą po prostu poczuć się lepiej we własnej skórze. Często na zabieg decydują się mężatki po porodzie, których celem jest poprawienie kształtu biustu. Na zabieg z całą pewnością będzie decydować się coraz więcej osób, które borykają się z niedoskonałościami ciała. Jednak nie należy zapominać, że nie jest to wizyta u kosmetyczki, ale poważna ingerencja w ciało, więc bezpieczeństwo powinno stać się kwestią priorytetową.
Co warto wiedzieć
Podstawą operacji plastycznych powinien być doświadczony chirurg plastyczny oraz najwyższej jakości implanty. Dopiero takie połączenie może nam zapewnić bezpieczeństwo i oczekiwany wygląd. Zabieg powiększania piersi polega na użyciu silikonowych implantów, które wiernie imitują naturalną tkankę. Statystycznie najczęściej poddają się takim operacjom plastycznym kobiety w wieku 20-40 lat. Zabieg trwa średnio 1,5 h i przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym. Najczęstszymi powodami, dla których panie decydują się na powiększenie swojego biustu, są zbyt mały rozmiar miseczki, podniesienie piersi, korekcja biustu po ciąży czy też usunięcie asymetrii pomiędzy obiema piersiami. Rzadko kiedy panie decydują się na zastosowanie ogromnych rozmiarów, a bardziej przywiązują wagę do uzyskania naturalnej korekty pasującej do ich budowy ciała. Taki naturalny wygląd uzyskuje się zwykle poprzez zastosowanie umiarkowanej wielkości implantów o pojemności 200-400 ml. To właśnie odpowiednio dobrane implanty uczynią kobitę bardziej ponętną, a do każdej budowy pasuje inny zastaw.
Przygotowanie do zabiegu
Należy pamiętać, że operacje plastyczne są przeprowadzane w znieczuleniu ogólnym, więc pacjenta musi być w 100% zdrowa. Nie może: mieć także akurat miesiączki, być w ciąży, przyjmować jakichkolwiek środków przeciwbólowych zawierających kwas acetylosalicylowy, palić papierosów. Pierwszym kokiem jest wykonanie podstawowych badań typu morfologia krwi, czas krzepnięcia i krwawienia, RTG i USG piersi. Dopiero po uzyskaniu dobrych wyników badań, pacjenta kwalifikuje się do zabiegu. Jeśli chodzi sam zabieg, to silikonowe implanty są umieszczane pod gruczołem, mięśniem piersiowym lub jednocześnie pod mięśniami i gruczołem. Decyzja z położeniem implantów jest związana z budową klatki piersiowej, grubości tanek, stopnia obwisłości piersi oraz warunków anatomicznych. Natomiast miejsce cięcia na skórze wykonuje się w fałdzie, który znajduje się pod piersią lub na brzegu otoczki brodawki sutkowej.
W przypadku kobiet, które urodziły już dzieci, skłaniają się one bardziej do modelowania piersi, niż do ich powiększania. Nie jest tajemnicą, że podczas ciąży i karmienia piersią, zmieniają one swój kształt, a skóra traci swoją naturalną elastyczność i jędrność. Im starsza kobieta tym trudniej jej ciało powraca do kształtu sprzed ciąży, czego powodem są zmiany w strukturze kolagenu odpowiedzialnego za sprężystość skóry. Osłabione tkanki obkurczają się, a panie doświadczają niesatysfakcjonujących widoków i niezadowolenia z wyglądu własnego ciała.
Dokładna specyfikacja zabiegu znajduje się na stronie kliniki Art&Med – operacje plastyczne.