HomeZdrowie i UrodaMocne i trwałe paznokcie

Mocne i trwałe paznokcie

Zadbane paznokcie sprawiają, że dłoń prezentuje się znacznie lepiej. Tradycyjny manicure odchodzi powoli do lamusa odkąd salony kosmetyczne oferują znacznie trwalsze metody przedłużania, malowania i zdobienia paznokci. Wystarczy około 2 godziny spędzone w gabinecie i można cieszyć się trwałymi i pięknymi paznokciami nawet 3 tygodnie.

Metoda akrylowa zdobienia paznokci – przedłużenie i dekoracja

Za pomocą specjalnego proszku akrylowego i płynu, którego należy do niego dodać, by uzyskać plastyczną masę można wyczarować długie i mocne paznokcie, nawet jeżeli własne są połamane czy obgryzione. Wystarczy tylko nakleić na paznokieć tipsa lub podłożyć pod wolny brzeg formę i ukształtować paznokieć. Taka metoda akrylowa zdobienia paznokci nie wymaga użycia lampy UV.

Paznokcie będą mocne i twarde. Można z nimi bez problemu wykonywać wszelkie prace w domu, w pracy czy ogrodzie. Zaletą metody akrylowej zdobienia paznokci jest to, że by uzupełnić odrost nie trzeba zdejmować całego akrylu. Tylko pierwsze zakładanie wymaga większej ilości czasu. Akryl pozwala tworzyć także trójwymiarowe dekoracje w postaci kwiatków czy serduszek.

Coraz powszechniejsza hybryda

Manicure hybrydowy powoli wypiera inne metody, takie jak metodę akrylową zdobienia paznokci, która jest jednak niezastąpiona, jeżeli paznokcie własne są krótkie. Hybrydę kładzie się na płytkę naturalną więc można wykonać tylko taką długość na jaką pozwalają paznokcie klientki. Hybryda jest lakierem, który jest utwardzany w lampie.

Jakie są zalety takiego sposobu wykonywania manicure? Przede wszystkim jest on trwały. Tradycyjny lakier może odpryskiwać nawet po kilku godzinach, a maksymalnie po kilku dniach, szczególnie jeżeli czynności domowe wykonuje się bez rękawiczek. Natomiast lakieru hybrydowego naprawdę nic nie jest w stanie zniszczyć. Manicure należy poprawić wtedy, kiedy widoczny jest już spory odrost.

Przedłużanie paznokci żelem

To skuteczna i trwała metoda zrobienia paznokci długich, nawet jeżeli te własne klientki są cienkie, krótkie i słabe. Żel sprawia, że płytka staje się twarda, więc pod spodem paznokcie mają szansę odrosnąć. Najczęściej na żel nakłada się dodatkowo lakier hybrydowy.

Przy uzupełnianiu paznokci należy tylko zdjąć za pomocą frezarki kolor z paznokcia oraz wierzchnią warstwę żelu i położyć nowy. Następnie paznokcie ponownie pokrywa się kolorem. Kolejna wizyta u manicurzystki odbędzie się za jakieś 3 tygodnie, chyba że klientka życzy sobie zmienić kolor na przykład pod tygodniu lub dwóch.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda akrylowa zdobienia paznokci https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/metoda-akrylowa/.

Prawo jazdy w Warsza
Słuchawki bezprzewo